◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+2
669 צפיות

האם יצירת קישורים באופן לא עקבי עלולה לפגוע בדירוג האתר בתוצאות החיפוש?

על ידי 530 צפיות
נערך על ידי
נניח ששמתי 50 קישורים איכותיים בחודש הראשון ו-50 בחודש השני וזה הספיק לי להגיע בתוצאות החיפוש למקום 1#, ומהחודש השלישי ואליך אני מייצר רק 3 קישורים איכותיים 'לתחזוקה' מדי חודש.
האם אני צריך לצפות לנפילה במיקום...? האם גוגל רואה בעובדה שפתאום יש נפילה בכמות הקישורים החודשית משהו 'חשוד' ואז 'מפיל' את הדירוג שלי בתוצאות החיפוש?

תודה.

2 Answers

קולות
–2
על ידי <סרן> 5.5k צפיות
 
Best answer
א. כן
ב. זה תלוי בסופו של דבר גם במתחרים שלך, תאורטית אם משתמש שלך יתחיל להוציא 50 קישורים באותה איכות כמו שלך כשאתה בחודש השני, בחודש הרביעי שלך יהיו לך 106 קישורים ולו 150, תאורטית.

אבל שוב זה הכל תלוי מה יש באתר שלך ומה איכות התוכן, שמעתי הרבה שיטות להוצאת קישורים, הכי טוב זה פרופיל מגוון וכמה שיותר טבעי, ככה שפתאום רק 3 כל חודש זה לא נראה הכי טבעי בייחוד אחרי חודשים שהיו 50.
על ידי 530 צפיות
אני מאמין שבסופו של הדבר השאלה (בנוגע לקישורים בלבד כמובן) היא לא האם יש למתחרה שלי יותר קישורים ממני, אלא למי מבינינו יש קישורים איכותיים יותר. יכול להיות מצב שבו עם 5 קישורים איכותיים אוכל להשיג יותר ממה שהמתחרה השיג ב-50 קישורים.
על ידי
בגלל זה אמרתי "באותה איכות כמו שלך", ברור שזה לא משוואה ליניארית, אבל כמובן שהכי טוב זה כמה שיותר וכמה שיותר איכותי.  בסופו של דבר גם 3 לינקים בחודש כמה שיהיו איכותיים לא נותנים לך גיוון של מילות מפתח.
לסיכום אני אגיד שאין לזה תשובה אחת, הכל תלוי במטרה, בזמן ובתקציב שלך. בכל אופן אני אאחל בהצלחה :)
על ידי 530 צפיות
צודק.
בכל מקרה תודה על ההתייחסות.
קולות
+2
על ידי <סגן> 3.5k צפיות
תתחיל לחזור ולבנות לאט לאט ואז תנסה לשים לב איך גוגל מגיב לזה, אם אתה רואה תגובה יפה והאתר מתחיל לשנות סטטוס בכיוון חיובי, תעלה עוד טיפה את כמות הקישורים, תתחיל לבנות צורה עקבית של לינקים שגודלים ככל שהטראפיק באתר גודל, ככה שתהיה התאמה
על ידי 530 צפיות
לא חשבתי על זה...נשמע הגיוני.
על ידי <סגן> 3.5k צפיות
הגיוני לגמרי, כי מן הסתם כשיש יותר טראיק באתר גוגל לא יחשוד שגם ה"דיבור" על האתר שלך ברשת גודל. אבל אם יש לך טראפיק של 10 אנשים ביום ואתה מוציא 5 לינקים ביום.. מה הסיכוי ש50% מהקוראים שלך יכתבו עלייך באתרים הפרטיים שלהם? אבל אם יש לך טראפיק בחודש הראשון של 10 אנשים ביום ובנית לינק כל שלושה ימים ז"א 10 לינקים בחודש, ובחודש השני יש לך טראפיק של 30 איש ביום, הגיוני שבסוף החודש השני בסיכום הכללי תקבל 15-20 לינקים... גם מה הסיכוי שכולם ישלחו לך לינק בדיוק עם מילת מפתח שאתה מעוניין לתפוס עליה מיקום? סביר להניח שרובם יוציאו לך לינק ללא אנקור טקסט או עם מילים כמו "קראתי כאן" "מידע חשוב" אחלה מוצר" וכו'

4,353 שאלות

7,383 תשובות

9,947 תגובות

2,021 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 2/12/11 על ידי oded050 <סגן משנה> 1.1k צפיות
2 תשובות
קולות
+3
שאלה נשאלה על ידי 4/10/11 על ידי oded050 <סגן משנה> 1.1k צפיות
...