◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
0
729 צפיות

האם החלפת מערכת ניהול תוכן באתר קיים פוגעת בקידום?

על ידי 550 צפיות
שלום רב,

רציתי לשאול לגבי התוצאות, מבחינת קידום כמובן, על החלפת מערכת ניהול תוכן של אתר קיים ושינוי בעצם של כל כתובות הדפים הקיימים.

אתר שהוקם בדרופל (ללא אופטימיזציה או מחקר מילות מפתח), וצבר וותק, מה תהיה ההשפעה על ה"כח" שצבר וה- pagerank שלו אם הוא יוחלף במערכת וורדפרס ובעצם יחליף את כל כתובות העמודים לעמודים חדשים (ויקבל מחקר מילות מפתח, מטא טגס, אופטימיזציה וכו')?

האם עדיף להשאיר את הקיים (בדרופל) ולבצע מחקר מילות מפתח, מבנה היררכי וכו' לגבי עמודים חדשים בלבד ואת העמודים הקיימים להשאיר כפי שהם?

תודה רבה לכל העונים.

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
-בטווח הקצר תהיה פגיעה מידית בהתחלה בתנועה[404] של האתר ולאחר מכן בדירוגים ויקח זמן עד שהמצב יחזור לקדמותו.

-בטווח הרחוק תלוי, במערכת החדשה-היא תהיה יותר ידידותית, ואם תוכל לשמר את הערך ה PR הקודם שנשאר לך מהקישורים הקודמים לאתר,במקרה וכן תרויח במקרה ולא יקח לך הרבה זמן\עבודה להחזיר את האתר לקדמותו.

כל שינוי של מערכת תוכן\כתובות\מבנה דפים יגרור שינוי מיידי בטווח הקצר וקשה מאוד למנוע אותו, אפשרי לצמצם אבל לא לגמרי.

מציע לך להעביר את האתר בצורה מחושבת בעזרת הפניות מתאימות ומבנה היררכי דומה\מתאים.
על ידי
תודה רבה על התשובה המהירה.
אם הבנתי נכון, אם נסתכל על היתרונות בטווח הרחוק, כדאי להעביר את האתר מערכת ניהול תוכן, ומעבר להיררכיה ואופטימיזציה גם ללכת ולעדכן לינקים שמובילים לאתר ולהחליף בכתובות הנכונות והעדכניות?

האם היית אומר שזה גם תלוי במידת הציון שהאתר כבר קיבל וחומרת הפגיעה האפשרית? האתר עכשיו pr=2 , אם היה ציון גבוה יותר ייתכן ועדיף להשאיר את המערכת ולבצע שינויים בהדרגה?
שוב תודה רבה!
על ידי
אני מצטערת אבל אין שום קשר בין דבר לדבר.

PR זה אלגו' שאמור לשקף את רמת הקישוריות של העמוד, זה ממש, אבל ממש לא מושפע מהמערכת שמייצרת אותו.
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
PR אכן משקף מדד שמבוסס על קישורים נכנסים> ברגע שמחליפים כתובות>קישורים נכנסים מקשרים לדפי 404> פוגעים בזרימת ה PR באתר>משפיעים על המדד הכללי.
לכן כמו שנאמר התשובה תלוייה בשינויים שתעשה ואין תבצע אותם
על ידי <רב סרן> 10.5k צפיות
הבנתי שלא הבנתי (:
על ידי 550 צפיות
מנשה תודה רבה, איששת את הזרימה של תהליך הפגיעה כמו שחשבתי שיקרה במידה ואכן התהליך לא יהיה מובנה ויווצרו עמודי שגיאה.
קולות
0
על ידי <רב סרן> 10.5k צפיות
מדובר בשתי מערכות שכשיודעים לעבור איתן ניתן לייצר בהן תוצאות מעולות מבחינת רמת האופטימיזציה וכו'. אני חושבת שזו השאלה המרכזית שאתה צריך לשאול את עצמך, עם איזו מערכת אתה יודע \ מוכן ללמוד לעבוד. כנראה, אני לא בטוחה, אבל כנראה - שלוורדפרס יש קהילת מפתחים גדולה בהרבה, לפחות בארץ.

אם מבנה הכתובות ידידותי ניתן לשמר אותן, אם לא - במעבר למערכת חדשה שתייצר כתובות חדשות חשוב לבצע הפניות 301. מעבר לכך, המעבר לוורדפרס לא אמור לייצר בעיה, וודא שהתבנית שאתה בוחר מאפשרת גישה טובה לכל העמודים שחשובים לך והיררכיית התוכן בעמודים השונים נכונה.
על ידי
מעולה תודה רבה.

וברשותך, עוד שאלה בקשר ל- 301 .
אם אני משנה באתר וורדפרס שכתובות העמודים הקיימים בו הם לפי ה- default (כמו p=1)ואני משנה ב- settings לכתובות Custom Structure -
/%postname%, האם העמודים שכבר קיימים באתר יהפכו אוטומטית ל- custom ? או שהשינוי יחול רק על עמודים חדשים שהוספו לאחר המועד שביצענו את השינו ב- settings? במידה וזה אכן משתנה רטרואטיבית בצורה אוטומטית, האם יש צורך בהפניה 301? או שההפניה כבר מתבצעת אוטומטית לכתובות העמודים החדשים?

שוב תודה רבה!
על ידי
לדעתי אוטומטי, יכול להיות שאני טועה וזה אוטומטי רק עם SEO Platinum...
על ידי
מצוין, האם בהתקנת seo platinum אפשר בעצם למחוק מהאתר את all in one seo? ואנחנו גם לא צריכים בעצם את פלאגין redirection? שוב תודות על התגובות המהירות ויום טוב.

4,353 שאלות

7,383 תשובות

9,947 תגובות

2,021 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
+3
2 תשובות
קולות
+1
2 תשובות
קולות
0
1 תשובה
קולות
+3
...