◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
776 צפיות

מה גורם לגוגל לאנדקס דפים מסוימים בלבד באתר כלשהו?

על ידי 330 צפיות
נערך על ידי
יש לי מצב שבו גוגל מאנדקס חלק מהדפים שלי תוך כמה דקות או אפילו שניות אבל את חלק מהדפים הוא פשוט לא מאנדקס בכלל גם אחרי כמה שבועות וגם כאשר יש אליהם קישורים פנימיים וחיצוניים.
מה יכול לגרום לזה?

1 Answer

קולות
0
על ידי <סגן> 4.3k צפיות
1. נגמר לך התקציב - הזחלן של גוגל סורק את האתר שלך עם תקציב, ואם הPR שלו לא מספיק גבוהה הוא יסרוק מס' קטן יותר של דפים.

אם המערכת ניהול תוכן שלך מייצרת דפים בצורה אוטומטית (תגי חיפוש, או תגים של בלוג) שיגרמו לגוגל לאנדקס מאות דפים בעלי תוכן משתנה קטן מאוד אז יכול להיות שזה הסיבה.

אתה יכול לבדוק את זה ע"י חיפוש בגוגל site:www.yourdomain.com ולראות כמה תוצאות חיפוש הוא מצא, אם זה הרבה יותר גדול מכמות הדפים האמיתית שיש לך אז אולי זאת אפשרות.

2. תוכן כפול - אם העתקת תוכן בצורה רוחבית באתר, אז סיכוי גבוה שהזחלן הגיע למסקנה שהוא כבר סרק מספיק דפים עם התוכן הזה ואין סיבה להקצות משאבים לסריקה נוספת.

3. robots.txt - תבדוק אם בטעות יש בקובץ הrobots תג noindex שאומר לזחלן לא לאנדקס את הדף.

4. תגי מטה כפולים - לפעמים מספיק שתגי המטה הם זהים לכל אורך האתר בשביל לסמן לזחלן של גוגל שאין צורך להמשיך לאנדקס את האתר. לצערינו זו היא טעות שוובמאסטרים עושים מדי פעם.

זה מה שעולה לי לראש כרגע, שווה לבדוק את הדברים האלו.. בהצלחה.
על ידי
רועי - תודה על התשובה היסודית. בדקתי את כל האפשרויות ואף אחת לא נראית לי רלוונטית במקרה זה. 2 - 4 לא רלוונטיים. ב- 1 עשיתי את הבדיקה שלך ויש 900 דפים מאונדקסים וזה תואם את מספר הדפים שלי. נראה לי שצריך להיות לי תקציב גדול יחסית כי יש לי PR5 וכל התוכן שלי ייחודי.
האם יכול להיות קשור לכובד של דף? נראה שהדפים אשר לא מאונדקסים הם מאד כבדים. היה לי דף אחד אשר לא אונדקס והקטנתי את הגודל של התמונות ואז פתאום גוגל אינדקס אותו. לא מצאתי חומר על זה באינטרנט אבל אם גוגל לוקח את זה בחשבון בעת דירוג אולי הוא מראש לא מאנדקס דפים כבדים? יכול להיות? אם כן - אחרי שהקטנתי את הדפים - איך אוכל "להודיע" לו שהדפים כבר לא כבדים ואולי יחליט לאנדקס אותם?
על ידי <סגן> 4.3k צפיות
זמן טעינת עמוד הוא אחד המדדים המשפיעים על דירוג תוצאות החיפוש לפי גוגל. והוא בהחלט אחד הגורמים המשפיעים על תקציב האינדוקס של האתר שלך.

למרות שאני לא חושב שברמה של להקטין טיפה תמונות (אלא אם כן הן היו ענקיות) זה מה שיגרום לזחלן לא לאנדקס דף באתר עם PR5.

בכל מקרה, אם אתה רוצה להודיע לגוגל על השינוי, אתה יכול ליצור מפת אתר ולשלוח פינג לגוגל דרך Webmaster Tools
על ידי
שלחתי מפת אתר כמה פעמים אבל גוגל מתעלם. מצטערת להיות נודניקית אבל אם יצא לך להציץ בדף אשמח לשמוע  אם אתה רואה בעיה כלשהי. זוהי דוגמא של דף לא מאונדקס.
http://www.yetzira.com/לוחות-שנה.html
מה שמוזר לי זה שלדף זה יש תתי דפים אשר מקושרים לדף הזה - דבר אשר אמור לחזק אותו אבל דווקא הדף עם הקישורים לא מאונדקס והדפים הפנימיים כן. זה פשוט גורם לי לחשוב שאולי כל המבנה שלי לא נכון. שוב תודה על הסיוע!
על ידי <סגן> 4.3k צפיות
לא קפץ לי משהו מיוחד. אם יש כמה דפים ספציפיים שלא הולך לך איתם, תנסי לקשר אליהם מדף הבית ולהוסיף קישורים חיצוניים מאתרים שמתאנדקסים מהר, וכמה קישורים ברשתות חברתיות.

מעבר לזה, אולי פשוט תתני לזה עוד קצת זמן...

4,352 שאלות

7,382 תשובות

9,947 תגובות

2,019 משתמשים

...