◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+1
832 צפיות

האם ידוע על שינויים בסריקת SEO ב GOOGLE?

על ידי 130 צפיות
נערך על ידי
בבדיקת קידום שנערכה ב 16.4 התוצאות היו כהרגלן.
הבוקר 23.4 השינויים בתוצאות היו דרמטיים ביותר, תוצאות שבהרגלן בעמוד 1 או 2 עפו לעמוד 7-9.

לא בוצעו שום שינויים באופטימיזציה של האתר.

2 Answers

קולות
+1
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
עושה רושם שכמו אלפי או אפילו עשרות אלפי אתרים ישראלים אחרים, האתר שלך נענש בשל חריגה חמורה מ"הנחיות גוגל למנהלי אתרים". כמעט תמיד הסיבה לענישה היתה "בניית" קישורים ש"אינם טבעיים" ונועדו רק להראות לגוגל את עצם קיומם.
על ידי
היתכן? אחרי ששלושה חודשים התוצאות שלי יציבות. אין לי כמעט קישורים לאתר (אולי 40 ורובם וותיקים מאוד מקידומי עבר). מילות המפתח מהוות 4% מכלל הטקסט וחלק מהמתחרים שהיו סביבי גם עפו לתוצאות רחוקות וכאלו שבמקרה ידוע לי שהיו בעמוד 4-5 צצו בעמוד הראשון??
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
יתכן בהחלט, ואף סביר מאד. הקישורים הותיקים נעשו קרוב לודאי בתקופה שהם נחשבו בטעות ללגיטימיים. המתחרים שלך נענשו כנראה מאותה סיבה. אם נופלות כמה תוצאות מהדף הראשון של תוצאות החיפוש לביטוי חיפוש נתון לא נשארים במקומן מקומות ריקים כי מי שהיו מתחת להן עולות מעלה.

יחד עם זאת, אם צצו בדף הראשון של תוצאות החיפוש מי שהיו במקומות 31-50 אפשר שבתוצאות לביטויי החיפוש הללו גוגל לא רק שינה מעט את האלגוריתם אלא החליף לחלוטין את שיטת הדירוג משיטה שמבוססת על תכונות הדפים המקשרים לשיטה שמבוססת על רמת שביעות הרצון היחסית של מבקרי האתר. קראי את השאלה והתשובות שניתנו ב-http://www.askpavel.co.il/qa/13681 ואם יהיו לך עוד שאלות אשמח לענות.

אוכל אולי להרחיב אם תצייני דוגמה לביטוי החיפוש שבו גם נפלו הרבה תוצאות חיפוש מהדף הראשון וגם צצו במקומן תוצאות שהיו קודם במקומות 31-50. את לא חייבת לציין מה הוא האתר שלך.
קולות
0
על ידי <רב אלוף> 178k צפיות
שינויים באלגוריתם של גוגל מוטמעים בצורה שוטפת על בסיס יומי-מאות עדכונים בשנה.

במקרה שלך, גם תקלה טכניות יכולה להשפיע על הופעת האתר(למרות זאת אין זה שולל את תשובתו של עמנואל, ודורש בדיקה לפחות בכדי לשלול תקלות טכניות)
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
מנשה, נקודה למחשבה: השואלת העירה הערות ספקניות נבונות במיוחד ומהן מתברר שלא רק האתר שלה עף מהצמרת ושתוצאות חיפוש שהיו קודם במקומות 31-50 קפצו לצמרת. ללא המידע הזה, תרשים הזרימה היותר יעיל של תהליך בדיקת הסיבה לנפילת תוצאת חיפוש מהצמרת צריך להתחיל מבדיקת הסיבה האפשרית היותר סבירה, שהיא בימינו ענישה אלגוריתמית של האתר בשל ריבוי קישורים שאינם טבעיים (על ענישה ידנית בעל\מנהל האתר היה שומע ב-WMT). אם אינני טועה, מציאת תקלה טכנית שגרמה לנפילה במיקומים היא בדרך כלל, ובהעדר מידע נוסף, פחות סבירה. יש אבל טעם להתחיל את תרשים הזרימה עם חיפוש תקלה טכנית רק אם זו פעולה פשוטה לתפעול על ידי בעל\מנהל האתר, אמינה ומהירה במיוחד.

מכל מקום, כל הנושא הזה נראה לי ראוי במיוחד לפוסט אורח מקיף על ידי מחבר שמוכן לקחת בחשבון גם את האפשרות של שינוי שיטת הדירוג בתוצאות החיפוש לביטוי החיפוש הנתון, כי אחרת יחמיץ חלק ממרחב הסיבות האפשריות לנפילה במיקומים.

4,352 שאלות

7,382 תשובות

9,947 תגובות

2,019 משתמשים

שאלות קשורות

2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
0
1 תשובה
קולות
+1
1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 18/11/14 על ידי דודו פרידמן 410 צפיות
...