◀ חדש! הצטרפו לקבוצה הסגורה שלנו בפייסבוק ושאלו את המומחים להצטרפות >>
קולות
+4
1.3k צפיות

האם עדיף לרשום דומיין בעל שתי מילים ללא מקף? ואם כן אז למה?

על ידי <סגן משנה> 1.2k צפיות
נערך על ידי
לי אישית נדמה שיותר נח לרשום עם מקף, כי כך ניתן לזהות את המילים המרכיבות את הכתובת בקלות. השאלה היא אם זה אכן יותר נח לדעתכם ועד כמה זה משפיע על קידום האתר?

2 Answers

קולות
0
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
א. בניגוד למה שחושבים, עבודת הקידום לא נועדה לקבל ציון מירבי מגוגל אלא לקבל ציון גבוה משל האחרים, ואחרי שהושג מקום 1, לשמור על פער לטובתך כלפי המתחרים. אם גוגל היה קובע ציון סף כדי להיות במקום הראשון, או בעשיריה העליונה,  היינו רואים למשל ביטויי חיפוש עם תוצאה מס' 1 ריקה (או כל עשר תוצאות החיפוש העליונות ריקות) כי אף אחד לא השיג את ציון הסף.

ב. יתכן וגוגל מעניק תוספת ציון מסויימת אם המילים בשם המתחם מופרדות על ידי מקף ויתכן שההפך מזה הוא הנכון. גוגל מסתיר את המידע הזה מכל ציבור מקדמי האתרים. לא ניתן להכריע ללא ניסוי מבוקר (ואשמח מאד לדעת אם מישהו שחושב אחרת אכן מסתמך על ניסוי מבוקר). ולכן גם אם בחרת להפריד בין המילים וזה דווקא גורע מעט מהציון, ניתן להתגבר על זה באמצעות עוד קצת עבודה שתגרום לתוספת ציון בכל פרמטר אחר שבו מאד לא סביר שגוגל קבע ציון עליון, כמו למשל הקישורים.
על ידי <סגן משנה> 1.2k צפיות
אני רואה במדדים של גוגל סימן לאיכות הדף ואני לא רוצה פחות מ100%.
מלבד זאת יש לזכור שאם יגיע מתחרה שיבצע את אותה העבודה על הפרמטר הזה אני עלול להפסיד.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
נערך על ידי
א. לציון הרלוונטיות המשוקלל של הדף לביטוי חיפוש נתון אין ערך עליון (100% או כך וכך נקודות) ולכן גם מי שראשון בתוצאות החיפוש יכול לשפר את הציון שלו ללא סוף.

ב. אם אתה רוצה לא פחות מ-100%, וגוגל לא מפרסם את התשובה הנכונה, אפילו לסוגיית המקף בשם המתחם, מהי הדרך שאתה מציע לגלות את התשובה הנכונה? ומה מייחד לדעתך את המומחה, שאמור לדעת את התשובה הנכונה?

ג. אתה אמנם עלול להפסיד בפרמטר הזה (ומי יודע, אולי אתה המרת נכון והמתחרה יפסיד?) אבל גם אם תפסיד אתה יכול לפצות על כך בעבודה נוספת על פרמטרים אחרים.
על ידי <סגן משנה> 1.2k צפיות
א. מדובר על ה100% האפשרי.

ב. צריך לעשות ניסוי - אם כבר נעשה למה לעשות שוב?

ג. חבל לי להפסיד פה כאשר עלות רישום דומיין עם מקף זהה לעלות רישום דומיין ללא מקף.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
א. אינני בטוח שהבנתי אותך.

ב. אם מישהו עשה ניסוי והשקיע בכך הרבה מחשבה וגם 30-40 שעות עבודה (כי המקף זה לא משהו שאפשר להסיר, לראות מה ההשפעה ולהחזיר כדי לראות שהמצב אמנם חזר פחות או יותר לקדמותו) למה שינדב לך את המידע הזה (המעניק לו יתרון תחרותי מולך) בחינם? תואיל לפחות לשהשתתף בעלות תכנון וביצוע הניסוי! לעומת זאת, מי שכן יתן לך תשובה, לא השקיע בניסוי ולכן ערך תשובתו מפוקפק לחלוטין, גם אם במקרה ניחש נכון.

ג. עלות רישום דומיין (8-10$ לשנה) זניחה לחלוטין בעיני משרדי קידום הנוהגים להשקיע במחקר.
קולות
0
על ידי <רב סרן> 10.5k צפיות
עברו כמה ימים מאז ששאלת ובטח הדומיין כבר רשום. אבל בכל מקרה - ללא צורך מיוחד בניסוי מבוקר, כאשר הוא מורכב משתי מילים ואלו הן שתי המילים שאתה מעוניין לקדם - אני נוטה לכיוון של דומיינים עם מקף באמצע.

הסיבה דיי פשוטה ולא דורשת נבירה במידע סודי של גוגל (מעניין ככל שיהיה) - אם מישהו ישאיר קישור את האתר שלך, באופן טבעי, אתה יודע, כמו שפעם קישרו, בלי טקסט עוגן וקישוטים... הקישור יכיל את מילות המפתח שאתה מקדם (כי הן קיימות ומופרדות בשם הדומיין באמצעות מקף).

כמובן שזה שיקול רלוונטי לאתרים באנגלים ולשמות מתחם המורכבים בדיוק מביטוי החיפוש שאתה מעוניים לקדם.
על ידי <רב אלוף> 112k צפיות
היי יולי, יצחק שאל לפני 4 חודשים ואולי הוא כבר שכח את השאלה.

מכל מקום, זה לגיטימי ומקובל בקידום אתרים להחליט על סמך הימור, בהעדר תוצאות ניסוי או נימוק לוגי משכנע נגד אחת החלופות. מה שפסול זה לנסות לנחש את ההגיון של גוגל, ואני שמח לראות שגם את נמנעת מלעשות את זה. כי יתכן מאד שגוגל החליטו את ההפך הגמור, לאחר שצוות גדול שקל את שתי החלופות במשך מאות שעות עבודה והחליטו את מה שהחליטו מנימוקים שאינם עולים כלל על דעתנו.

4,352 שאלות

7,382 תשובות

9,947 תגובות

2,009 משתמשים

שאלות קשורות

1 תשובה
קולות
0
שאלה נשאלה על ידי 13/01/19 על ידי יעל257 300 צפיות
2 תשובות
קולות
0
2 תשובות
קולות
0
3 תשובות
קולות
+1
...